top of page
Пошук

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СНІГУ – 21 СІЧНЯМатеріал для шкільної вікторини


Звідки прийшло до нас чудове свято – Всесвітній день снігу?

Ідея створення Всесвітнього дня снігу (або Міжнародного дня зимових видів спорту) напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

З якою метою було засновано це нове свято?

Офіційно Всесвітній день снігу був створений для популяризації зимових видів спорту в молодіжному середовищі, для підтримки і заохочення участі в подібних заходах всіх зацікавлених сторін в галузі. Мета проведення заходів полягає у залученні дітей і сімей до своєрідного, унікального, активного відпочинку, який може подарувати тільки участь у зимових видах спорту. Для цього і проводяться спеціальні заходи по всьому світу. Також організатори наголошують на необхідності поширення важливої інформації про безпеку, фізичне здоров’я і про питання екологічного характеру.

(За  матеріалами сайту: https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=697 )

Що знаєте ви про рідкісні зимові види спорту ?

Для початку перерахуємо традиційні зимові види спорту:

- лижні (лижні перегони, стрибки на лижах з трампліна, швидкісне спускання),

- фігурне катання,

- хокей,

- санні (скелетон, бобслей – керування санками долілиць та горілиць відповідно).

Чи знаєте ви такі види зимового спорту,  якими займаються далеко не всі і лише в певних країнах?  

  • Їзда на собаках

Наприклад, ще до недавнього часу їзда на собаках не була видом спорту. Тварин використовували як засіб пересування на Півночі. Європейцям це не так необхідно, але їзда на собаках стала тут одним із численних видів спорту. В Алясці можна навіть вступити до довготривалого походу та мати можливість відчути на собі, як же почували себе герої романів Джека Лондона та відважні шукачі нових земель.


  • Зимове кінне поло

Зимове кінне поло досить поширене у Швейцарії. Цим видом спорту зазвичай займаються влітку, взимку різниця така: м’яч більший за розмірами та яскравіший. У Швейцарії проводиться досить багато змагань саме із зимового виду спорту.


  • Брумбол

Брумбол – гра, що багато чим схожа на хокей. Схоже те, що брумбол – командна гра, шолом та захисні елементи також тут присутні. Різниця в тому, що в брумболі замість ковзанів гравці мають спеціальне взуття, м’яч «ганяють» мітлами, а не ключками. Цей вид спорту винайшли в Канаді ще років сто тому. Зараз він поширений і в Сполучених Штатах Америки, і в Австралії, і в Японії.  • Дайвінг під льодом

Дайвінг під льодом – ще один різновид зимового спорту. Але щоб займатися ним, потрібно мати гарну фізичну підготовку, витривалість та спеціальні обладунки. Ви можете побачити підводний світ в його «застиглій» красі. Найкращим із місць для такого спорту вважається озера Байкал, що завдяки своїй кришталево чистій воді з глибини 40 м дає змогу побачити людей, що стоять над водою!  • Скіджорінг

Скіджорінг поширений у США. Доволі екстремальний вид спорту: по засніженому полю лижника має тягнути кінь, яким керує вершник. Можливий і варіант того, що лижник сам буле керувати конем. На Півночі замість коня можуть використовувати собаку. Ще є варіант з оленем. Також це може бути позашляховик. Головне, щоб виконувалася умова, − їзда на лижах.  • Айс-клімбінг

Айс-клімбінг відноситься також до екстремальних видів спорту. адже його суть полягає в тому, щоб підкорювати льодяні вершини. Якщо звичайне сходження на «кам’яну» гору потребує дуже багато уваги, сил та підготовки, то цей вид спорту − вдвічі більше. Адже на перший погляд лід здається міцним, але все ж таки це дуже крихкий матеріал. Тому потрібно бути готовим до того, що навіть найбільша з вигляду льодяна бурулька може в один момент просто покришитися. Також у прихильників цього виду спорту є своя унікальна перепона – замерзлий водоспад. За матеріалами сайту:

46 переглядів

Comments


bottom of page