top of page
Пошук

КВІТКОВІ ЛЯЛЕЧКИ – ДАРУНКИ ЛІТА (матеріал для організації творчої справи в умовах літнього табору)

Оновлено: 6 днів тому


Давайте згадаємо своє дитинство. Квіткове розмаїття літньої пори неабияк вражало і захоплювало всіх нас без винятку. Проте бездумно зривати квітки у великій кількості особисто мені завжди було болісно. Безцільно зірвані і викинуті квіти – це доволі трагічна картина, яка повинна викликати в дітей сором і каяття. Інша річ, якщо зірвана поодинока квіточка дає поштовх іскрометній фантазії і творчості дітей. Але щоб не псувати квіткові клумби, краще використовувати для дитячої творчості опалі квіти або ж бур'янці.


Наші батьки і вчителі з дитинства передавали нам уміння  створювати своїми руками різні іграшки з підручних природних матеріалів. Скільки різноманітних ляльок було зроблено з кукурудзи чи соломи! Але квіти завжди були поза конкурсом.

А з яких квітів можна зробити, наприклад, квіткових лялечок? Їх можна майструвати з різного квіткового матеріалу – з яскравих великих квітів та бутонів мальви, з квітів маку, космеї тощо. А ще згодяться кульбаби, маленькі білі та рожеві квіти в’юнка польового (берізки польової), жовті квіти калюжниці тощо.


Одним з поширених ігрових прийомів можуть стати метаморфози кульбаби.

Спробуйте розділити її стеблинку на тоненькі смужки, а потім опустіть її у воду, наприклад, у найближчу калюжу. У воді смужки стебла скручуються спіраллю, і виходить восьминіг! Діти отримають творче задоволення від споглядання того, як смужки стебла закручуються.


Часто смужки стебла кульбаби скручуються й без води, але не так сильно. Ось із такої кульбаби з кучерями можна зробити гарну лялечку. Для цього її потрібно настромити на тонку гілочку, щільне стебло травинки або сірник, а також  зробити спідничку з іншої квітки кульбаби, одягнувши її на ту ж гілочку з іншого боку.

Величезний інтерес можуть викликати в дітей квітки мальви. Готове пелюсткове «платтячко»  ніби запрошує прилаштувати до нього  голівку і рученята лялечки. А бутони цієї квітки дуже нагадують гарно прибрані голівки казкових принцес. Хіба що домайструвати оченята  – і шикарна лялька готова до подорожі в світ дитячих фантазій.


А чи робили ви на прогулянках з дітьми ляльки із паличок та листочків? Пропонуємо згадати,  як легко та швидко це робиться і  приносить чимале задовалення дітям.

1-й крок. Пошукаємо відповідну паличку з «ручками» та «ніжками» (для цього ідеально підійдуть гілки клену — у нього бокові гілочки відходять в сторони попарно):

2-й крок. Обгортаємо паличку листком, як сукнею, та перев’язуємо її травинками.

3-й крок. Майструємо голівку ляльки. Можна використовувати різноманітні, квіти, ягоди, зокрема шипшину. Їх також прив’язуємо травинками. Можна майструвати ще й капелюшки, перуки, зачіски.

А потім варто посадити змайстрованих лялечок у паперові човники. Нехай пливе «квіткова флотилія» літньою водоймою!

Використані матеріали сайтів:

Рекомендовані для перегляду фото-та-відеоматеріали:

https://www.pinterest.com/pin/68745982908/  (лялька своїми руками)

https://www.youtube.com/watch?v=r0xL1xz7VdI (майстер-клас з виготовлення лялечки з квітів мальви)

 

 


37 переглядів

Comments


bottom of page