Матеріал до естетико-екологічної бесіди з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку.
28 квітня у всьому світі проводять День порятунку жаб (Save the Frogs Day). Цей щорічний захід спрямований на формування вдячної любові до земноводних з метою попередження загроз, з якими стикаються популяції жаб у всьому світі. Ця подія створена і координується організацією SAVE THE FROGS!
В освітніх закладах також варто відзначити цей день. З дітьми говорити про жаб потрібно обов’язково емоційно та образно, аби зворушити і здивувати їх новою інформацією про ці дивовижні створіння. Адже діти дуже часто бувають невмотивовано жорстокими по відношенню до жаб. Тому краще подарувати їм нові мотиви ставлення до земноводних – естетичні.
Біологічні особливості жаб у такій бесіді варто розглядати вельми дотично.
Головне завдання – зняти загальне упередження, гидливість, страх, агресію дітей щодо жаб. Слід допомогти зрозуміти естетику жаб – унікальність, своєрідність, неповторність у світі природи.
Характеристика колірних, фізіогномічних, рухових, звукових особливостей допоможуть дітям усвідомити, що жабки – дивовижні красуньки, мирні, добрі, безпечні і корисні.
Як висновок бесіди має звучати теза: слід оберігати жабок – не ображати, не бити, не ловити, не давити колесами тощо.
Насамкінець разом з дітьми варто скласти подяку жабам за їхню неоціненну допомогу людям у збереженні здоров’я, в господарюванні та ін.
Пропонуємо певний алгоритм побудови естетико-екологічної бесіди «Хіба жаба потворна?»
Електронні ресурси на допомогу:
ГОЛОСИ ЖАБ
댓글