Greenpeace («Зелений світ») – це міжнародна незалежна неурядова екологічна організація, яка створена в 1971 році в Канаді. Засновник «Грінпіс» – Бен Меткаф і Девід Фрейзер Мак Таггарт. Їх називали «першими воїнами зеленого воїнства».
У 1971 році невелика група екологів «оголосила війну» американському уряду, який проводив ядерні випробування на острові Амчитка (Аляска) – це була перша організована природоохоронна акція протесту. Саме у членів цієї групи на чолі з Беном Меткафом і Девідом Таггартом незабаром виникла ідея створення екологічної організації «Грінпіс».
За час свого існування «Грінпіс» виріс із групи ентузіастів в потужну міжнародну екологічну організацію, яка активно діє по всьому світу. Робота екологів включає в себе наступні напрямки:
· Кампанія з біорізноманіття;
· Кампанія по захисту атмосфери;
· Антиядерна кампанія;
· Кампанія з токсичних речовин.
У своїй діяльності «Грінпіс» керується принципами:
· протест дією – організація та проведення акцій, привертають увагу громадськості до проблем екології і до тих, хто винен у їх виникненні;
· ненасильницькість – всі дії «Грінпіс» є здійсненням мирного протесту;
· незалежність – «Грінпіс» не приєдналась до жодної політичної партії, не приймає пожертвувань від державних організацій, комерційних структур і політичних партій.
Фінансується організація та її відділення виключно за рахунок власних добровільних пожертв прихильників руху в світі. Головним керівним органом є Рада «Грінпіс», що складається з представників усіх офісів організації, які існують більш ніж в 40 країнах світу
Ось справжні екологічні дії і перемоги Грінпіс:
У 1985 році екіпаж корабля Грінпіс «Воїн веселки» (Rainbow Warrior) протестував в Окленді проти атомних випробувань, які Франція проводила в Тихому океані. Агенти французьких спецслужб підірвали корабель напередодні акції. Загинув фотограф Грінпіс Фернандо Перейра. Про вибух корабля повідомила вся світова преса, громадськість усвідомила силу тих, проти кого виступав Грінпіс.
Після тривалої кампанії Грінпіс Антарктида була визнана природним заповідником, призначеним для миру та науки. Це стало справжньою перемогою Грінпіс.
У 1995 році активісти Грінпіс блокують роботу платформи Brent Spar у Північному морі, щоб домогтися заборони на скидання відходів у воду з прибережних споруд. Активісти продовжували акцію упродовж двох місяців. Вони переконали світ у тому, що правильна стратегія та впевнені дії призводять до змін: сьогодні скидання токсичних речовин у Північному морі заборонено.
Грінпіс розкрив світовій громадськості очі на китове полювання, а фотографія була потужним інструментом в цій справі. Активісти Грінпіс маневрували на невеликих надувних човнах між кораблями і тваринами, на яких були спрямовані гарпуни, прикриваючи китів своїми тілами. На цьому знімку активісти Грінпіс буквально висять на гачку японського китобійного судна, поки мертвого кита піднімають на борт. Уперше в історії китобійної індустрії мисливці на китів зіткнулися з протистоянням їх жорстокому промислу. У 1982 році Грінпіс домігся розгляду Міжнародною китобійною комісією мораторію на комерційне полювання на китів, який з 1986 року набув чинності.
У 2010 році в Китаї стався розлив нафти в портовому місті Далянь. Ліквідовувати його довелося усім: рибалкам, місцевим жителям, пожежним, державним службовцям. На цьому знімку робітники, що намагалися відремонтувати підводний насос, потрапили у в'язку нафтову пляму, один з них загинув. Фотографія облетіла світ як ілюстрація тих небезпек, з якими стикаються люди і природа в результаті роботи нафтової промисловості.
У 2010 році в Мексиканській затоці сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства. Це знімок з Міжнародного науково-дослідного центру Форт Джексон: пелікани в спеціальній загороді чекають, коли волонтери центру очистять їх від нафти. Птахи постраждали під час нафтової катастрофи в Мексиканській затоці. У перші ж дні після аварії співробітники Грінпіс США виїхали до місця трагедії з метою моніторингу і оцінки впливу нафтового розливу на довкілля і життя людей в регіоні.
Таким чином, Грінпіс – це рух, що об'єднує людей, які хочуть зберегти природу планети Земля. Для цього члени Грінпіс змінюють відношення людей до природних багатств планети. Вони активно виступають за мир на планеті і сталий розвиток суспільства.
Разом ми повинні відстояти зелене і мирне майбутнє, де кожен інтелект націлений на розвиток стійких інновацій і створення робочих екосистем в усіх сферах життєдіяльності людини.
Подивіться і послухайте!
Грінпіс проводить історичний виступ з піаністом Людовіко Ейнауді на березі Північного Льодовитого океану. Завдяки своїй музиці відомий італійський композитор і піаніст Людовіко Ейнауді додав свій голос до восьми мільйонів людей з усього світу, які вимагають захисту Арктики. Ейнауді виконав одну з власних композицій на плавучій платформі посеред океану, на фоні льодовика Валенбергбреен (на Шпіцбергені, Норвегія.
За матеріалами сайтів:
Comentarios