top of page
Пошук

ЙОГО ВЕЛИЧНІСТЬ ЖИРАФ (матеріал для вікторини до Всесвітнього дня жирафа)


21 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЖИРАФАЦе захоплюючий щорічний захід, ініційований Фондом збереження жирафів (Giraffe Conservation Foundation). Знаменно, що найвищу в світі тварину відзначають у найдовший день року.

Що знаємо ми про жирафів? 

ДЕ ЖИВУТЬ ЖИРАФИ?

Жирафи живуть у саванах Африки. У наші дні їх можна побачити на південь від пустелі Сахара, передусім у степовій місцевості Східної Африки.

ЗВІДКИ У ТАКОЇ КРАСИВОЇ ТВАРИНИ ТАКА ДИВОВИЖНА НАЗВА?

Назва тварини запозичена у арабів. Арабською мовою Заріфа, тобто жираф, означає «ошатний». Вони і справді ошатні, і їх розпис так само індивідуальний, як відбитки пальців у людей – ніколи не повторюється.

ЯК МОЖНА ВИЗНАЧИТИ ВІК ЖИРАФА?

Вік жирафа можна визначити за кольором плям на шкурі. Чим вони темніші, тим старший жираф. Малюнок на шкурі жирафа є унікальним, як відбитки пальців у людей. У жирафів дуже пружна і товста шкіра, особливо – на ногах, що сприяє створенню тиску, щоб їх судини не розширювалися. Іншими словами, внутрішній тиск їх крові нейтралізується тиском зовнішніх. В результаті, кров поставляється наверх, що допомагає роботі серця тварини.

ЯКИЙ ЗРІСТ У ЖИРАФА?  ЩО ДАЄ ЖИРАФУ  ВИСОКИЙ ЗРІСТ?

Висота тварини сягає від  4,7 до 5,7 метрів, Високий зріст дає жирафам   панорамний зір, Це допомагає вчасно виявляти хижаків, шукати здалеку водопої та дерева для їжі.

ЯКА ДОВЖИНА ШИЇ У ЖИРАФА?

Шия жирафа може досягати понад 6 метрів і складається всього з 7 хребців. Дивовижно, що у  вражаюче довгій шиї жирафа стільки ж хребців, скільки їх, наприклад, у шиї миші.  

ЯКОЇ ДОВЖИНИ ХВІСТ ЖИРАФА?

Крім видатної шиї, жирафи обганяють всіх інших ссавців по довжині хвоста – він може досягати довжини 2,5 метра.  

ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО ЯЗИК ЖИРАФА?

Довжина язика жирафа складає близько 50 сантиметрів. Крім того, він абсолютно чорного кольору. 

ЯК Б’ЄТЬСЯ СЕРЦЕ  У  ЖИРАФА?

Воно б’ється доволі швидко. Набагато швидше, ніж людське серце. Трепетне серце жирафа б’ється 170 разів на хвилину. Серце жирафа важить 10 кілограмів.

ЧИ ВМІЮТЬ ЖИРАФИ «РОЗМОВЛЯТИ»? ЯКИМИ ЗВУКАМИ ВОНИ СПІЛКУЮТЬСЯ МІЖ СОБОЮ?

Жирафи вміють мукати, шипіти, гарчати і свистіти. Весь цей набір звуків вони використовують для спілкування з родичами.

ЧИМ І ЯК ХАРЧУЮТЬСЯ ЖИРАФИ?


Завдяки своєму зросту  ці гарні тварини харчуються листям з верхівок дерев, до яких не можуть дотягнутися навіть слони. Від 16 до 20 годин на день жирафи присвячують такому захоплюючому заняттю, як їжа. Таким чином, вони поглинають величезну кількість їжі. Дорослій особині жирафа цілком вистачило б шести кілограмів на день. 

ЯКУ ЇЖУ ЖИРАФИ ОСОБЛИВО ПОЛЮБЛЯЮТЬ?

Цікаво, що жирафи дуже люблять їсти сиру цибулю.

ЧИ ЛЕГКО ЖИРАФУ НАПИТИСЯ ВОДИ? ЧИ МОЖЕ ВІН СХИЛИТИ ГОЛОВУ ТАК НИЗЬКО, ЩОБ ДІСТАТИ ЗЕМЛІ? 

Незважаючи на величезну довжину, шия жирафа насправді занадто коротка для того, щоб він міг дотягнутися до землі. Тому, щоб напитися води чи підняти що-небудь з підлоги, їм доводиться вставати на коліна або широко розставляти передні ноги і схилятися.

ЯК ВІДПОЧИВАЮТЬ ЖИРАФИ? ЧИ  ЛЯГАЮТЬ  ВОНИ  СПАТИ?

На відміну від людини, жирафи вміють відпочивати стоячи. Зазвичай сеанс сну на ногах триває не більше 5 хвилин. Але коли жирафу необхідно гарненько виспатися, він лягає на землю, підтискає під себе передні ноги, загинає голову назад і кладе її на крижі. При цьому загальна тривалість сну за добу у жирафів рідко перевищує 60 хвилин.

ЯК ДБАЮТЬ ЖИРАФИ ПРО СВОЄ ПОТОМСТВО?

Знаменно, що маленьке жирафеня є доволі самостійним. Через годину після народження дитинча жирафа починає ходити! І все ж мами юних жирафів часто організовують дитячий садок: одна доросла самка залишається дивитися за дитинчатами, а всі інші дружною юрбою йдуть добувати їжу.

ЧИ Є СЕРЕД ТВАРИН ВОРОГИ ЖИРАФІВ?

Єдині хижаки, які наважуються полювати на жирафів – леви. Втім, у жирафів є відмінна зброя, якою вони користуються, захищаючи своє потомство – міцні копита.

ЧИ ЗАГРОЖУЄ ЖИРАФАМ ВИМИРАННЯ?

Сьогодні ці найвищі «наземні» тварини знаходяться на межі вимирання. За останні 15 років їх популяція скоротилася на 40%. Це пов’язано зі збройними конфліктами, розширенням сільськогосподарських територій і з діяльністю браконьєрів. На сьогодні залишилося приблизно 90 тисяч жирафів. Щорічно по всьому світу в зоопарках, школах та інших установах проводяться заходи, спрямовані на підтримку цих тварин, поширення інформації та пролиття світла на проблеми, з якими вони стикаються в дикій природі.

За матеріалами сайтів:

Радимо прочитати книгу про жирафа:

 

Пропонуємо відеоматеріали:

1.      Дізнайтесь цікаві факти про жирафа

2.      Перегляньте кінофільм «Мій друг жираф»

3.      Вивчіть пісню про жирафа

4.      Спробуйте намалювати жирафа

50 переглядів

コメント


bottom of page